ARTsfx spol. s r.o. - special effects for film and other showbiz CZ EN RU
special effects for film and other showbiz special effects for film and other showbiz special effects for film and other showbiz special effects for film and other showbiz special effects for film and other showbiz special effects for film and other showbiz

ohňostroje exteriérové

Exteriérové ohňostroje jsou v dnešní době součástí malých a velkých oslav. Doby, kdy si lidé připravovali ohňostroje doma za pomoci dostupné pyrotechniky, jsou dávno pryč a dnes si můžeme pořídit za malé finanční prostředky celou škálu pyrotechnických výrobků, které jednoduše nainstalujeme třeba na zahradě, nebo v parku a nemusíme sami nic vyrábět a podstupovat rizika, které jsou s výrobou zábavné pyrotechniky spojené. Nedochází tak k častým úrazům při výrobě domácího ohňostroje, jako v dobách, kdy nebylo na našem trhu takové množství pyrotechnických výrobků.

Exteriérové ohňostroje, tedy zábavná pyrotechnika, se řadí do čtyř tříd nebezpečnosti, které označují množství použitého pyrotechnického materiálu pro konkrétní vyrobený efekt a tedy také nebezpečnost výrobku.

První a druhá třída nebezpečnosti pyrotechnických výrobků je volně k prodeji v celém Česku. První třídu může koupit i osoba mladší 18 let, ale doporučuje se asistence dospělé osoby. Pro nákup pyrotechnických výrobků druhé třídy vám musí být minimálně 18 let.

Třetí a čtvrtá třída nebezpečnosti pyrotechnických výrobků je dostupná pouze proškoleným osobám, které vlastní průkaz odpalovače ohňostrojů.

My používáme k realizaci ohňostrojů převážně třetí a čtvrtou třídu nebezpečnosti a proto jsou naše ohňostroje mnohem efektivnější a jsou vidět z celého okolí. (viz fotogalerie) Efekt na obloze je nesrovnatelný s třídami, které jsou volně v prodeji.

Během naší praxe jsme zrealizovali mnoho velkolepých ohňostrojů po celém světě a máme tedy dostatek zkušeností s ohňostrůjnými pracemi. Ohňostroje vyrábíme vždy na míru s ohledem na přání zákazníka, ale především s ohledem na bezpečnost lidí a okolí. Je tedy nezbytné zázemí ohňostroje vybudovat na místech, která určí odpalovač ohňostrojů a zvolit takové efekty, které nijak neohrozí okolí ohňostroje. Ceník ohňostrůjných prací.

 

Galerie

 Jay Z & Kanye West "No church in the wild" Recent work ARTsfx
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

@ 2010 SpecialEffects.cz